Sprężynki pryzmatyczne NIERDZEWNE, kwasoodporne wypełnienie kolumn.

 

Sprężynki nierdzewne pryzmatyczne stosowane jako wypełnienie kolumn rektyfikacyjnych, odporne na kwasy. Wypełnienie stalowe kwasoodporne umieszczone w kolumnie rektyfikacyjnej, zwiększa powierzchnię wymiany ciepła pomiędzy parami i skroplinami przechodzącymi przez nie. Pary ulegają wychłodzeniu na rozwiniętej powierzchni wypełnienia i mieszają się ze skroplinami spływającymi w dół. Dzięki temu związki różniące się temperaturą wrzenia rozdzielają się bardziej efektywnie przyczyniając się do wzrostu mocy i czystości destylatu. W praktyce zastosowanie 120cm wypełnienia pryzmatycznego w kolumnie pozwala na uzyskanie czystego 95-96% rektyfikatu.

 

 

 

GĘSTOŚĆ ZASYPOWA:  0,6-0,7 kg/litr

ŚREDNICA:   4 - 5 mm

WYSOKOŚĆ:  7-8 mm 

 

 

 

 


 

Sprężynki pryzmatyczne MIEDZIANE, kwasoodporne wypełnienie kolumn.

 

Miedziane sprężynki pryzmatyczne stosowane jako katalityczne wypełnienie kolumn rektyfikacyjnych, odporne na kwasy organiczne służą do usuwania między innymi nieprzyjemnego zapachu siarkowodoru.

Zastosowanie miedzi w kolumnach pozwala na otrzymanie destylatu o dużo przyjemniejszym aromacie szczególnie, gdy destylujemy zbożówki i destylaty owocowe.

Miedź posiada własności katalitycznego utleniania wielu organicznych i nieorganicznych związków siarki. Katalizator miedziowy usuwa z destylatów nieprzyjemny zapach. Podobnie jak stalowe, wypełnienie miedziane działa zwiększając powierzchnię wymiany ciepła w kolumnie rektyfikacyjnej przyczyniając się do wzrostu mocy i czystości destylatu.

 

 

GĘSTOŚĆ ZASYPOWA:  0,8 - 0,9 kg/litr

ŚREDNICA : 4 - 5 mm,

DŁUGOŚĆ : 7 -8 mm. 

 

 

 

 

 


 

ZMYWAK MIEDZIANY 100% 40G WYPEŁNIENIE KATALIZATOR

Wypełnienie katalityczne z miedzi dostępne na rynku do stosowania w kolumnach rektyfikacyjnych, odporne na kwasy organiczne (wyprodukowane z czystej miedzi)

DANE TECHNICZNE:

Materiał - drut niepowlekany 0,4mm z miedzi elektrolitycznej

Średnica zmywaka luźnego - 120mm

Objętość po ściśnięciu - 0,15dm3 (150ml)

DZIAŁANIE: Miedź posiada własności katalitycznego utleniania wielu organicznych i nieorganicznych związków siarki, które w zacierach fermentacyjnych pojawiają się głównie w wyniku drożdżowej metabolizy białek zawierających siarkę (np. cysteiny). Katalizator miedziowy usuwa z destylatów nieprzyjemny zapach przypominający jajka. Oprócz tego wypełnienie miedziane działa podobnie jak stalowe (lub inne) zwiększając powierzchnię wymiany ciepła w kolumnie rektyfikacyjnej przyczyniając się do wzrostu mocy i czystości destylatu.

 


 

ZMYWAK SPIRALNY NIERDZEWNY 60G AISI410

Zmywak spiralny wykonany ze stali chromowej nierdzewnej AISI410 do stosowania jako wypełnienie kolumn rektyfikacyjnych odporne na kwasy organiczne.

W celu wykorzystania objętości kolumny rektyfikacyjnej należy ją wypełnić odpowiednim wypełnieniem. Najtańszym, ale dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie zmywaków spiralnych ze stali nierdzewnej. Przedstawiony zmywak spiralny 60g służy do wypełniania kolumn o średnicy 60,3-88,9mm. Jego objętość efektywna to 0,20-0,22dm3(l).

 

 

 

 

 

 

 


ZMYWAK SPIRALNY NIERDZEWNY 40G Z AISI410

Zmywak spiralny wykonany ze stali chromowej nierdzewnej AISI410 do stosowania jako wypełnienie kolumn rektyfikacyjnych odporne na kwasy organiczne.

W celu wykorzystania objętości kolumny rektyfikacyjnej należy ją wypełnić odpowiednim wypełnieniem. Najtańszym, ale dobrym rozwiązaniem jest wykorzystanie zmywaków spiralnych ze stali nierdzewnej. Przedstawiony zmywak spiralny 40g służy do wypełniania kolumn o średnicy 42,4-70mm. Jego objętość efektywna to 0,14-0,15dm3(l).