Informujemy, iż od dnia 21-07-2016r. posiadamy w sprzedaży sprężynki pryzmatyczne Nierdzewne oraz Miedziane stosowane jako wypełnienie kolumn rektyfikacyjnych. 

 

 

Polecamy ! ;)

 

 

 

 

 

 

 

 

Sprężynki pryzmatyczne NIERDZEWNE, kwasoodporne wypełnienie kolumn.

Sprężynki nierdzewne pryzmatyczne stosowane jako wypełnienie kolumn rektyfikacyjnych, odporne na kwasy.

Wypełnienie stalowe kwasoodporne umieszczone w kolumnie rektyfikacyjnej, zwiększa powierzchnię wymiany ciepła pomiędzy parami i skroplinami przechodzącymi przez nie. Pary ulegają wychłodzeniu na rozwiniętej powierzchni wypełnienia i mieszają się ze skroplinami spływającymi w dół. Dzięki temu związki różniące się temperaturą wrzenia rozdzielają się bardziej efektywnie przyczyniając się do wzrostu mocy i czystości destylatu. W praktyce zastosowanie 120cm wypełnienia pryzmatycznego w kolumnie pozwala na uzyskanie czystego 95-96% rektyfikatu.

GĘSTOŚĆ ZASYPOWA:  0,6-0,7 kg/litr

ŚREDNICA:   4 - 5 mm

WYSOKOŚĆ:  7-8 mm 

Cena dotyczy 0,25 l wypełnienia pakowanego w woreczki strunowe.

 

 

 

 

 

Sprężynki pryzmatyczne MIEDZIANE, kwasoodporne wypełnienie kolumn.

Miedziane sprężynki pryzmatyczne stosowane jako katalityczne wypełnienie kolumn rektyfikacyjnych, odporne na kwasy organiczne służą do usuwania między innymi nieprzyjemnego zapachu siarkowodoru.

Zastosowanie miedzi w kolumnach pozwala na otrzymanie destylatu o dużo przyjemniejszym aromacie szczególnie, gdy destylujemy zbożówki i destylaty owocowe.

Miedź posiada własności katalitycznego utleniania wielu organicznych i nieorganicznych związków siarki. Katalizator miedziowy usuwa z destylatów nieprzyjemny zapach. Podobnie jak stalowe, wypełnienie miedziane działa zwiększając powierzchnię wymiany ciepła w kolumnie rektyfikacyjnej przyczyniając się do wzrostu mocy i czystości destylatu.

GĘSTOŚĆ ZASYPOWA:  0,8 - 0,9 kg/litr

ŚREDNICA : 4 - 5 mm,

DŁUGOŚĆ : 7 -8 mm. 

Cena dotyczy 0,25 l wypełnienia pakowanego w woreczki strunowe.

 

 

 

 

http://www.naturdrink.pl/wype%C5%82nienie-kolumn